Меню сайта
Форма входа
Поиск
Victor Kaminsky Четвер, 18.10.2018, 00:06
Приветствую Вас Гость | RSS
 
 Каталог статей
Головна » Статті » Мои статьи

Зоряний час Віктора Камінського Ірина СТРОЙ
Зоряний час Віктора Камінського
 

Ірина СТРОЙ
Таємничо усе довкруги, втім у деяких 
речах ця таїна є помітнішою. У морі, жовтому 
кольорі, очах старих людей, музиці 

Хосе Боргес
 


Відомо, що творення музики -- це один із найбільш містичних актів креації. Дух музиканта, чия суб'єктивність народжується кожного разу заново у тендітних образах звукової нескінченності, наче підкорює собі Всесвіт, примушуючи звучати найглибші пласти архаїки, і навіть тишу. У непростий час постмодерну, коли одні композитори герметизуються у собі, ностальгічно пригадуючи минулі часи, інші, аби "дуба не дати", гарячково намагаються пристосуватися до жорстких умов ринку, третіх охоплює глибока депресія з діагнозом "анастезія долороза", що у перекладі означає "хвороблива нечутливість" або "втрата почуттів". Отож, авторський концерт відомого українського композитора Віктора Камінського, який відбувся у рамках XXII Міжнародного музичного фестивалю "Віртуози" з нагоди 50-річчя маестро, викликав зрозуміле зацікавлення львівської публіки. 

"Здолавши півшляху життя земного", композитор осягнув найважливіше -- його життя та творчість потрібні сучасникам. "Музика Віктора Камінського потребує від слухача мислення. Поєднання наших глибинних архаїчних звукообразів із сучасним стилем складає індивідуальну манеру цього талановитого композитора, який до того ж є прекрасним наставником творчої молоді, проректором академії і людиною рідкісної душі", -- сказала професор Марина Крих. 

"Струнним квартетом" (1976) Камінський започаткував напружений пошук власного шляху на безмежній ниві звукотворення. Етапними стали Концерт для гобоя з оркестром (1980), кантата "Іван Підкова" (1986), ораторія "Іду, накликаю, взиваю" на тексти Андрея Шептицького (1998), Літургія Св. Іоана Златоустого (1999-2000), "Різдвяний концерт" для скрипки і струнних (2001) та багато інших творів у різних жанрах. Треба зазначити, що широкому загалу музика Камінського є добре відомою, наприклад, з таких вистав театру ім. М.Заньковецької, як "Маруся Чурай", "Народний Малахій", "Мазепа" чи пісні "Історія" на вірші Б.Стельмаха, що співалась відомим бардом В.Морозовим. 

З високої сцени соленізанта вітали начальник управління культури ОДА Василь Откович, ректор Музичної академії професор Ігор Пилатюк і голова Спілки композиторів професор Мирослав Скорик, наголошуючи на прекрасних якостях наділеної багатьма талантами (композитор, музикознавець, педагог, прекрасний організатор), доброзичливої і відкритої людям особистості Віктора Камінського. 

Програму свого ювілейного концерту Віктор Камінський склав із найбільш цікавих і значних творів. Так, оркестрове "Адажіо" надзвичайно одухотворено і поетично прозвучало у виконанні Камерного оркестру ЛДМА ім. Лисенка під орудою професора М.Скорика. Фортепіанний Концерт пам'яті Василя Барвінського, утверджуючи піднесену ідею незламності людського духу, вразив слухачів яскравою експресією музичного вислову, модерними прийомами звукобарви. "Для мене, -- сказала лауреат міжнародних конкурсів Оксана Рапіта, яка виступала солісткою, -- було дуже важливим відтворити поліфонічну красу мелодичних ліній, плетиво яких вимагає ідеально плавного звукотворення і, водночас, досягти гармонії у поєднанні світлої романтичної лірики з інтелектуальним началом". 

Просторова "стереофонія" інструментальних співставлень, що яскраво вказувала на алюзію до музики доби бароко, надавала Концерту для двох скрипок, двох флейт, органу, клавесина та камерного оркестру захоплюючого ігрового ефекту. Цей твір у виконанні юних віртуозів спеціальної музичної школи ім. С.Крушельницької Олега Шеремети, Володимира Лущенка, Оксани Гаргай, Андрія Драгана і камерного оркестру "Віртуози Львова" (диригент Володимир Дуда) теж викликав гучні овації слухачів. Змістовне і гарно виголошене слово ведучої концерту Зоряни Ластовецької надавало програмі викінченості. 

Кульмінацією вечора стало виконання заслуженою капелою "Трембіта", де солістами виступали Ярослава Крилошанська (сопрано) і Олександр Громиш (бас), диригент -- Микола Кулик, двох частин (1-ої "Страсті" та 4-ої "Визволене слово") з масштабної кантати-симфонії "Україна. Хресна дорога" на вірші Ігоря Калинця. Зіставлення трагічної української історії з символікою та сюжетами Біблії, грандіозна фресковість твору, майстерність виконання творили захоплююче враження на слухачів. 

Зі снопом квітів у руках, слухав вдячний і щасливий маестро багатоголосне "Многая літа", співане усім заломИсточник: http://postup.in.ua/usual.php?what=10045
Категория: Мои статьи | Добавил: viktor-kaminsky (09.01.2009)
Просмотров: 709 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категорія каталога
Мои статьи [38]
Міні-чат
300
Друзья сайта
     КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ
     ПЕРЕКЛАДАЧ ОНЛАЙН
     Счётчик MyCounter
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Viktor Kaminsky © 2018