Меню сайта
Форма входа
Поиск
Victor Kaminsky Неділя, 18.11.2018, 22:13
Приветствую Вас Гость | RSS
 
 Каталог статей
Головна » Статті » Мои статьи

Пам’яті героїв
Пам’яті героїв

Національних героїв нині увічнюють у бронзі, камені, пензлем чи різцем. Але пам’ять про них можна залишити нащадкам і у слові та звуках. Пам’яті видатних діячів визвольних змагань ХХ ст. Олени Степанівни-Дашкевич і Романа Дашкевича днями відбулася ювілейна академія у Львівському національному університеті ім. Івана Франка.


Під час заходу своє прем’єрне виконання отримала вокальна симфонія Віктора Камінського на слова Ірини Калинець “Героїчна поема”. Поетеса обрала з величної та трагічної біографії героїв декілька найбільш промовистих і трагічних епізодів: після лаконічних штрихів з їхньої юності вона зосереджується на переживаннях вільних і гордих людей у час радянської окупації, їхній вірності своїм ідеалам і коханню, спротиву режиму та невгасимій надії.

Музика Віктора Камінського не просто вірно йде за словом, а висвітлює і прихований підтекст поетичного задуму. У чотирьох частинах симфонії підноситься героїка стрілецької пісні та маршу, напружено експресивна декламація “діалогів на відстані”, ліричні рефлексії двох людей, розділених кордоном і колючим дротом, і врешті, просвітленість фіналу, духовне осягнення того вищого стану, який приносить очищення душі через страждання. Символістична палітра музичної мови твору, яка переважає, не тільки перекинула місток до художньої атмосфери початку ХХ ст., а й вибудувала своєрідну ретроспективу наступних трагічних випробувань і самих героїв, і всього народу.

Образи Олени та Романа Дашкевичів напрочуд успішно втілили молоді талановиті співаки – Марта Жехович та Андрій Ковбасюк, вихованці Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Їхнім сценічним партнером виступив реномований академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” під батутою Сергія Бурка.

На завершення академії виступили поетеса Ірина Калинець і син Олени Степанівни та Романа Дашкевича, видатний український історик Ярослав Дашкевич.

Любов КияновськаИсточник: http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2007/12/24/28491/
Категория: Мои статьи | Добавил: viktor-kaminsky (22.02.2009)
Просмотров: 1108 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категорія каталога
Мои статьи [38]
Міні-чат
300
Друзья сайта
     КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ
     ПЕРЕКЛАДАЧ ОНЛАЙН
     Счётчик MyCounter
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Viktor Kaminsky © 2018